سخن هفته
جهان وطن من است،
            و همۀ بشریت قبیلۀ من.

                      (جبران خلیل جبران)
مرکز کودکان 0 تا 6 سال (شیرخوارگاه)
 
یتیــم ار بگرید که نـازش خـرد؟          و گر خشــم گـیرد کـه بارش بـرد؟

الا تـا نگریـد کـه عـرش عظیــم          بــلرزد همــی چـــون بگـرید یتیـــم

به رحمت بکن آبش از دیده پاک         به شفقت بیفشانش از چهره
خاک

                            
 
                                                                                                                   
مرکز کودکان بی‌سرپرست شهرستان شاهرود مخصوص کودکان صفر تا شش سال و تنها مرکز استان سمنان می‌باشد.در این مرکز تقریباً 25 نوزاد و خردسال نگهداری می‌شود.

با توجه به شرایط بد حاکم بر این مرکز کودکان بی‎‌سرپرست و عدم رسیدگی مطلوب به وضعیت نوزادان و خردسالان، مؤسسه خیریه نور مبین بر آن شد تا مدیریت این مجموعه را از بهزیستی استان تحویل بگیرد و در نهایت پس از رایزنی و مکاتبات فراوان این امر در سال88 حاصل شد.
در ابتدا فضای فیزیکی مرکز کودکان بی‌سرپرست تعمیر و بهسازی گردید و به دنبال آن با توجه به تعداد کودکان نیروهای مورد نظر استخدام شدند. با توجه به مشکلات فراوان جسمی کودکان، رسیدگی به اولویت های پزشکی و سلامتی ایشان در درجه اول اهمیت قرار گرفت و پس از تشکیل پرونده‌های پزشکی، امور درمانی ایشان به تدریج و با توجه به اولویت انجام شد. برخی از آنها را برای درمان مشکلات خود در مراکز درمانی شاهرود و برخی نیز در تهران بستری شدند. برنامه تغذیه بچه‌ها تحت نظر متخصصین تغییر کرد و در مجموع وضعیت این مرکز تا حدودی به‌سامان شد. این روند تا به امروز با نظارت و حساسیت بسیار ادامه یافته است .

مجموعه هزینه‌های جاری این مرکز کودکان بی‌سرپرست توسط خیرین تأمین می‌شود و از آنجا که این هزینه‌ها دائماً در حال افزایش است، تأمین مخارج ایشان یکی از مهمترین مسئولیت‌ها و دغدغه‌های موسسه خیریه نور مبین می باشد.
خیرینی که علاقه‌مند هستند بصورت ویژه کمک های مادی (نقدی‌و جنسی) و‌ یا‌ معنوی (پشتیبانی عاطفی،خدمات پزشکی‌و..) به مرکز کودکان ارائه دهند، می‌توانند ضمن تماس با دفتر مرکزی موسسه، در خصوص نحوه کمک رسانی راهنمایی بگیرند.

عکس های بیشتر این مجموعه را می توانید در آلبوم تصاویر ببینید.
 
مجمع خیرین نورمبین (شاهرود)
گروهی از نیکوکاران شهرستان شاهرود بر آن شدند تا با اهدای مبالغی بصورت ماهیانه، کودکان شیرخوارگاه نورمبین را مورد لطف خویش قرار دهند. این گروه «مجمع خیرین نورمبین» نام گرفته اند.

اعضای این مجمع کسانی هستند که:
1- ماهیانه مبلغ حداقل 10 هزار تومان به موسسه خیریه نورمبین هدیه می کنند.
2- حداقل 1 نفر دیگر را نیز جهت حضور در این مجمع به ما معرفی می نمایند.
 

شما هم اگر تمایل به حضور در این جمع را دارید، با دفتر مرکزی موسسه تماس بگیرید.
 
طراحی وب سایت © آبادیس